Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Bravidas ventilationsavdelning i Kiruna har en lång relation med LKAB. De senaste tolv åren har avdelningen skött service för komfortventilation på LKAB:s anläggningar. Nu tecknar LKAB ett nytt avtal med Bravida.
LKAB har en omfattande verksamhet i Kirunatrakten, och Bravida har länge stått för service och underhåll av ventilationen i deras produktions- och kontorsmiljöer. Nu har ett nytt avtal tecknats om tre år, med option på ytterligare tre år.
Tage Lundin, regionchef för Bravidas region Malmfälten, är nöjd över det förlängda avtalet.
– Vi är väldigt stolta och glada över det förnyade förtroendet. Detta serviceavtal stärker Bravidas position i Malmfälten ytterligare och fördjupar vår långa relation med LKAB.
Serviceavtalet omfattar komfortventilation i bland annat förädlingsverk, kontor och industrier ovan jord. Bravida kommer att stå för service och underhåll av totalt 560 luftbehandlingsaggregat och fläktar.
Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Copyright 2021 – 2025 | Branschaktuellt Sverige AB