Kostnadsfria seminarier på tema ex. energieffektivisering
Med start den 5 mars åker Siemens fastighetsexperter på turné till 10 städer från Kiruna i norr till Malmö i söder. Under varje turnéstopp erbjuds kostnadsfria seminarier på tema energieffektivisering, riskeliminering, övervakning och styrning samt finansiering.
Målgruppen är lokala beslutsfattare inom fastigheter, bygg och skyddslösningar. Det är andra året i rad för turnéupplägget, som fått mycket positiv respons från tidigare deltagare.
– Vi ser den här turnén som ett bra sätt att bygga och underhålla viktiga relationer med beslutsfattare runtom i Sverige. Det är ett tillfälle att dela med oss av information om de lösningar för smarta fastigheter som vi på Siemens erbjuder, men vi är minst lika intresserade av att få reda på vad deltagarna arbetar med för utmaningar, säger Peter Hallberg, chef för Siemens division Building Technologies i nordvästra Europa
För att kunna erbjuda den bästa upplevelsen använder vi och våra partners tekniker som cookies för att lagra och/eller få tillgång till enhetsinformation. Genom att samtycka till dessa tekniker kan vi och våra partners behandla personuppgifter som surfbeteende eller unika ID:n på denna webbplats och visa (icke-) anpassade annonser.
Klicka nedan för att godkänna ovanstående eller göra detaljerade val. Dina val kommer endast att tillämpas på denna webbplats. Du kan ändra dina inställningar när som helst, inklusive återkalla ditt samtycke, genom att använda reglagen på cookiepolicyn eller genom att klicka på knappen hantera samtycke längst ned på skärmen.