Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Idag är Christina Hambäck ansvarig för strategi, projektutveckling och transaktioner på ICA Fastigheter.
– För oss med fastigheter och projekt inom flera spännande områden är det värdefullt att få tillgång till Christinas breda kompetens och erfarenheter. Vi ser fram emot att få arbeta med Christina som också kommer att bidra med energi och engagemang, säger Mats Hederos, styrelseordförande i Qarlbo Property sedan drygt ett år tillbaka och tidigare bland annat VD i AMF Fastigheter.
Qarlbo Property har ambitionen att växa genom förvärv och projektutveckling. Bolaget äger och utvecklar fastigheter för kultur-, nöjes-, restaurang- och hotellverksamhet på Djurgården i Stockholm. I portföljen finns även bostadsfastigheter i Stockholm och fastigheter för seniorboende.
– Det ska bli väldigt roligt och stimulerande att få bidra till Qarlbo Properties tillväxtresa. Det är ett litet spännande bolag med en intressant mix av fastigheter och kommande projekt. Jag hoppas kunna bidra med mitt engagemang och med min erfarenhet, säger Christina Hambäck.
Christina Hambäck tillträder som VD för Qarlbo Property senast under våren 2024.
Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Copyright 2021 – 2025 | Branschaktuellt Sverige AB