Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Åsa Neving har arbetat på Bravida i rollen som Group CFO och varit medlem av koncernledningen sedan 2019.
– Åsa har under sin tid på Bravida spelat en viktig roll i den tillväxtresa som vi gjort och har med sin djupa kompetens drivit utvecklingen och genomförandet av Bravidas affärsplan och strategi, säger Mattias Johansson, vd och koncernchef på Bravida och tillägger:
– Åsa har beslutat sig för att lämna Bravida och vi har gemensamt kommit fram till att det är ett bra tillfälle att påbörja förändring för att ta nästa steg.
– Det har varit ett privilegium att arbeta med alla kompetenta kollegor på Bravida, säger Åsa Neving.
Petra Vranjes är för närvarande Head of Strategic Finance Projects på Telia. Hon har studerat Business Administration, redovisning och finansiering på Stockholms universitet.
– Jag ser fram emot att bli en del av Bravida. Tillsammans ska vi bygga vidare på företagets starka finansiella grund och samtidigt driva branschen framåt genom innovation och hållbarhet, säger Petra Vranjes.
Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Copyright 2021 – 2025 | Branschaktuellt Sverige AB