Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Nu släpper hustillverkaren Trivselhus första etappen på området Lindbacka i Gävle.
– Välplanerade radhus i genomtänkta grupper kommer att forma ett bostadsområde med stor attraktionskraft, säger Trivselhus vd Jan Johansson.
Totalt kommer 32 radhus att byggas varav 12 i första etappen. Radhusen byggs med förskjutna huskroppar i grupp om fyra, med kontrastrik färgsättning och liggande träpanel. Genomgående hög kvalitet och valmöjligheter för en personlig stil gör att detta boende kommer att passa många. Ägandeformen blir friköpt och omfattar även praktisk carport med förråd.
Första etappen har nu börjat säljas och de första husen beräknas stå klara senhösten 2015. Trivselhus har tidigare byggt ett 40-tal villor på egen mark i området.
– Med våra radhus har vi möjlighet att möta en ny kundgrupp i regionen, säger Jan Johansson, vd på Trivselhus.
Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Copyright 2021 – 2025 | Branschaktuellt Sverige AB