Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Efter nästan nio år i bolaget kommer Diös kommunikations & digitaliseringschef Mia Forsgren anta nya utmaningar.
Hon började som kommunikationschef på Diös med uppdraget att stärka bolagets varumärke. Förutom kommunikationsuppdraget är hon ansvarig för Diös digitala utveckling och medlem av koncernledningen.
– Diös är ett mycket fint bolag som ha tagit en alltmer självklar position både inom fastighetsbranschen och som en viktig aktör i våra städer och i Sverige. Bolaget har också gått från mid cap till large cap på Stockholmsbörsen, vilket såklart är ett kvitto på tillväxt. Jag är stolt över att ha varit med i det arbetet, säger Mia Forsgren, kommunikations & digitaliseringschef, Diös.
– Mia har också utvecklat bolagets relationsbaserade affärsinriktning och att vi tagit Diös varumärke till en mycket starkare nivå. Jag önskar Mia stort lycka till framöver, säger Knut Rost, vd, Diös.
Mia Forsgren slutar i höst.
Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Copyright 2021 – 2025 | Branschaktuellt Sverige AB