Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Styrelsen i bygg- och anläggningsbolaget Vestum har utsett Erkan Sen till vice vd. Erkan Sen tillträder befattningen den 11 augusti 2021.
– Vi är mycket glada över att kunna presentera Erkan Sen som vice vd för Vestum. Erkan har tidigare erfarenhet som operativ chef på Sortera Group där han bland annat var med och genomförde 13 förvärv. Vestum håller ett högt förvärvstempo och med Erkans breda kompetens inom ledarskap och organisation passar han väl in i Vestumfamiljen. Vi ser vi fram emot att välkomna Erkan som vice vd för Vestum, säger Conny Ryk, Vestums vd.
– Jag ser mycket fram emot min nya roll i Vestum. Jag brinner för organisation och ledarskap och är fast besluten om att vi ska skapa Nordens starkaste förvärvsdrivna investmentbolag med fokus på specialistbolag inom byggindustrin och infrastruktur. Tillsammans ska vi bidra till att digitalisera och utveckla branschen, säger Erkan Sen.
Kundservice: 08 – 400 22 620
Vd: Oscar Lundberg
Chefredaktör: Myrna Whitaker
Ägare: Lundros, ett fristående,
(redaktionellt oberoende bolag)
Org nr: 556856-4594
[email protected]
Copyright 2021 – 2025 | Branschaktuellt Sverige AB