Båda har lång erfarenhet inom fastigheter sedan tidigare.
Mikael Hyltse blir fastighetschef i Jönköping och Lisa Angelin är ny fastighetschef för Willhem i Halmstad. Det framgår av ett pressmeddelande.
Mikael Hyltse har en bakgrund som förvaltare och projektledare hos Willhem Jönköping. Efter att ha arbetat i bolaget sedan 2013 i olika roller blir han nu fastighetschef med ansvar för fastighetsbeståndet och hyresgästrelationerna i Jönköping.
Även Lisa Angelin, som har en bakgrund som fastighetsmäklare, har tidigare haft en förvaltarroll hos Willhem i Halmstad där hon arbetat sedan 2017. Hon avancerar nu till fastighetschef.
– Det känns roligt att vi kan internrekrytera två kompetenta medarbetare och ta tillvara den höga kunskap som finns inom bolaget. Både Mikael och Lisa har lång erfarenhet inom fastigheter sedan tidigare och har god kännedom om sina lokala marknader och organisationer, säger Anna Flood, HR-chef hos Willhem.
För att kunna erbjuda den bästa upplevelsen använder vi och våra partners tekniker som cookies för att lagra och/eller få tillgång till enhetsinformation. Genom att samtycka till dessa tekniker kan vi och våra partners behandla personuppgifter som surfbeteende eller unika ID:n på denna webbplats och visa (icke-) anpassade annonser.
Klicka nedan för att godkänna ovanstående eller göra detaljerade val. Dina val kommer endast att tillämpas på denna webbplats. Du kan ändra dina inställningar när som helst, inklusive återkalla ditt samtycke, genom att använda reglagen på cookiepolicyn eller genom att klicka på knappen hantera samtycke längst ned på skärmen.