Det har blivit många resor för Göteborgsbaserade byggföretaget Bygg & Konsult. Inte minst till Halland.
Projekten i Kungsbacka- och Varbergsområdet har nämligen ökat. Ett av dem är ett samarbetet med Kungsbacka kommun – ett ramavtal för hantverkstjänster inom bygg.
– Bygg & Konsult må vara Göteborgsbaserat, men det betyder inte att vi enbart verkar inom stadskärnan – tvärtom. Genom att etablera oss närmare våra kunder i Halland kan vi erbjuda ännu bättre service på ett ännu mer effektivt sätt, säger Philip Eliasson, VD på Bygg & Konsult.
Därför har de öppnat ett nytt lokalkontor.
– Vi vill ha en lokal förankring i Halland. Dels i och med våra ramavtal med Kungsbacka- och Varbergs kommun, i kombination med många andra projekt. Dels då det faktiskt är flera av våra medarbetare som bor i Kungsbacka och närområdet, säger Philip Eliasson.
För att kunna erbjuda den bästa upplevelsen använder vi och våra partners tekniker som cookies för att lagra och/eller få tillgång till enhetsinformation. Genom att samtycka till dessa tekniker kan vi och våra partners behandla personuppgifter som surfbeteende eller unika ID:n på denna webbplats och visa (icke-) anpassade annonser.
Klicka nedan för att godkänna ovanstående eller göra detaljerade val. Dina val kommer endast att tillämpas på denna webbplats. Du kan ändra dina inställningar när som helst, inklusive återkalla ditt samtycke, genom att använda reglagen på cookiepolicyn eller genom att klicka på knappen hantera samtycke längst ned på skärmen.