Byggindustrin
1 min lästid

Victor Hanson utser ackvisitionschef

20:e januari 2025, 10:04
Victor Hanson utser ackvisitionschef
Carolina Nilsson. Bildkälla: Viktor Hanson.
Anna Broberg Anna Broberg
Like 0

Carolina Nilsson kommer närmast från Wästbygg Projektutveckling där hon bland annat varit affärsutvecklingschef. Hon har bakgrund som såväl analytiker och ackvisitör och har erfarenhet inom bostadsutveckling bland annat från sina roller inom Wästbygg och tidigare HSB Bostad.

– Jag är väldigt glad att kunna välkomna Carolina till Viktor Hanson. Med Carolina får vi en engagerad och kunnig ackvisitionschef som kommer att vara en stor tillgång i vår fortsatta utveckling och tillväxt. Jag ser fram emot att arbeta och skapa värdefulla möjligheter tillsammans, säger Carl Bohman, vd på Viktor Hanson.

– Jag ser fram emot att ansluta till Viktor Hanson, ett framåtblickande bolag med en gedigen historia. Att tillsammans med ett mycket kompetent och starkt team vara med och driva företagets fortsatta utveckling känns väldigt motiverande, säger Carolina Nilsson.

#viktor hanson
Like
0
Dislike
0
Love
0
Angry
0